קורס יצירה בזכוכית

מי מאיתנו לא טייל בנחלת בנימין או במדרחוב של ירושלים והתפעל מהשלל הדוכנים אשר מוכרים מוצרי זכוכית מיוחדים כמו חיות מיניאטוריות, תליונים צבעונים, אלמנטים עיצוביים שונים לקישוט הבית ועוד, האם עברה בראשכם המחשבה להתנסות בעבודת ניפוח זכוכית מסוג זה בעצמכם? הסטודיו לניפוח זכוכית של אמנית הזכוכית יעל ולך מזמין אתכם לקורס מרתק ומסעיר אשר ילמד אתכם לעומק על עולם היצירה בזכוכית על כל אביזריו, חומריו ושלבי העבודה הנדרשים לו. במסגרת הקורס לניפוח זכוכית תכירו את סוגי המבערים השונים שתפקידם לחמם ולהביא את הזכוכית לטמפרטורה גבוה ביותר, בה היא כמעט והופכת לנוזלית, תכירו את סוגי הזכוכית האפשריים לעיצוב, אפשרויות וטכניקות ליצירת שילובי צבעים ואלמנטים עיצוביים, שיטות ניפוח זכוכית, טכניקות החדרת האויר והדרכים השונות בהן ניתן לבצע את מלאכת העיצוב עצמה שכן מדובר על חומר בעל תכונות ייחודיות ומצוי בטמפרטורה גבוה מאוד.

ללמוד עולם תוכן חדש ויצירתי השגרה היומיומית, העבודה הקבועה בה אנו מבלים את מרבית שעות היום כמעט בכל שנותינו הבוגרות, הלחצים הקבועים והשגרתיים של הבית, כל אלה ועוד מביאים אותנו לא אחת לחשוב איך נוכל לשנות את השגרה, להיפתח לעולם תוכן חדש, לרענן את קו המחשבה ולהביא לידי ביטוי את המחשבות והיצירתיות החבויים בנו? אז נכון, ישנם כאלה שבוחרים להפיג את השגרה באמצעות תרגול של ענף ספורט כלשהו, יש אתה אלה שלא מוותרים על טיול בחו”ל, אפשר כמובן גם לקרוא ספר טוב ולהפליג למחוזות רחוקים, אך אם חיפשתם דרך מקורית, אחרת, כזו שמעולם עוד לא חוויתם, בואו לקורס מיוחד שיוקדש כולו ליצרים האומנותיים החבויים בכם, בו תלמדו עולם תוכן חדש- עולם ניפוח ועיצוב הזכוכית והכל בקורס פיסול בזכוכית. תחום עיצוב הזכוכית נחשב לאמנות מודרנית מיוחדת אשר באמצעותה ניתן ליצור אלמנטים גדולים וקטנים המיועדים לדקורציה, כלים ססגוניים בשילובי צבעים נועזים, תכשיטים מיוחדים בעיצובים מרהיבים ועוד.

להנות מיצירה בחומר הזכוכית יצירה בחומר הזכוכית היא אחרת מכל תחום יצירה אחר, היא דורשת שימוש במבערים ותנורים בטמפרטורות גבוהות ביותר אשר מביאות את חומר הזכוכית עד למצב נוזלי בו ניתן לשנות את תצורתה על ידי נשיפה אל תוך הזכוכית ובכך לנפח אותה עד שהיא משנה תצורתה ומתאפשר לעצב אותה בצורה נוחה ונעימה. תוצרי העבודה בקורס פיסול זכוכית מרהיבים ביופיים, לרוב בעלי מראה אבסטרקטי פרי דמיונו של היוצר, החומר מאפשר לשלב צבעים בצורה מיוחדת עם מרקם חלק או עם אלמנטים לפי בחירת היוצר והמראה הכללי לרוב מרשים מאוד. הסטודיו של אמנית הזכוכית יעל ולך מזמין גם אתכם לקורס מקיף ומלא בו תלמדו כאמור את עולם ניפוח הזכוכית מא’ ועד ת’ ותהפכו אמנים מקצועיים בעצמכם ותוכלו ליצור אלמנטים מיוחדים מזכוכית בכוחות עצמכם. במסגרת הקורס תיצרו מספר אלמנטים אשר כמובן ישארו שלכם למזכרת מיצירתכם הראשונה.

אולי יעניין אותך