פעילות לצוות עובדים

באופן עקרוני, פעילות לצוות עובדים המערכת סדנאות ניפוח זכוכית, עבור יום גיבוש ולמידה חווייתית – יכולה להתאים לכל עובד אשר מעוניין לחוות חוויה מגבשת “וחינוכית” עם רעיו למקום העבודה, כמו גם, בעל עניין כזה או אחר באומנות וביצירה. סדנה שכזו יכולה להתאים לעובדים אשר ממש יכולים להנות מבחירת הרעיון, הכנת האלמנטים, בחירת החומרים והצבעים, למידת השיטות המעורבות בתהליך היצירה, ויצירת התוצר הסופי והחזון. למעשה, הסדנה עצמה יכולה להוות מעין אנלוגיה לתהליך השראה, יצירה ושילוח – באופן שיכול להעשיר את הפרספקטיבה של העובדים, ולהעשיר את הפרספקטיבה שלהם באופן שאולי גם יתרום לארגון בו הם עובדים.

איזו פעילות לצוות עובדים ניתן לגבש במסגרת סדנת ניפוח זכוכית?

פעילות לצוות עובדים המערבת הליכי ניפוח זכוכית במעין יום גיבוש שכזה, יכולה לחשוף את העובדים הנבחרים להליכי חימום זכוכית, טכניקות מקצועיות עבור ניפוח ויצירה וכן תוצר חזון אישי וייעודי עבור כל יוצר. כן, גם עבור משתתפים שמעולם לא נחשפו לעולם חימום הזכוכית ומגיעים ללא ידע קודם. גם הם, יכולים לחזור הביתה ולמשרד עם יצירות מסוימות אשר מייצגות את חזונן ואת החוויה שהם חוו עם חבריהם לסדנה. בין אם מדובר על חיות מיניאטוריות, ובין אם מדובר על כלים, או תכשיטים או דברים אומנות – הרעיון הוא לאפשר לכל אדם להגיע משלב תכנון הרעיון לשלב היצירה והתוצר הסופי.

פעילות לצוות עובדים המערבת הליך יצירה שלם ופשוט?

וכפי שציינו בפסקת הפתיחה, עצם היכולת להגיע מרעיון לתוצר סופי – יכולה ללמד המון על הליכי יצירה ולתת הרבה השראה. ובכך, עובדים שונים שאולי ממש רוצים להביא כל מיני רעיונות לעולם, שלא נאמר, לחברה בה הם עובדים – יכולים, לאחר פעילות לצוות עובדים שכזאת, לגלות, כל מיני אלמנטים שיסייעו להם בלעשות זאת. בין אם הם הבינו כי ליווי והדרכה זה האלמנט שיעזור להם להביא את התוצר שלהם לעולם (כמו שקורה בסדנה), ובין אם הם הבינו ששיטות וטכניקות מסוימות יסייעו להן (כמו שקורה בסדנה), ובין אם הם הבינו שחלק משמעותי מהדבר זה להרגיש השראה ולדעת חזון מסוים (כמו שיכול לקרות בסדנה) שאותו מולידים לכדי תוצר סופי. ובין אם הלמידה היא פשוט, לשמור על זה פשוט. להתחיל מחזון, מרעיון, ולהמשיך עם טכניקה “שעובדת”, ולהמשיך לכדי יצירת תוצר. פשוט וקל.

למי פעילות לצוות עובדים שכזו יכולה להתאים?

על כן, פעילות לצוות עובדים יכולה להתאים לעובדים שרוצים לחוות את חווית הלמידה, היצירה והגיבוש עם רעיהם למקום העבודה. ומי יודע, אולי זה יעיר בתוכם צבעים שהם לא הכירו, ויפתח בפניהם עולמות תוכן חדשים ומעניינים. כך או כך, בסוף הסדנה, כל אחד יוכל לצאת עם היצירה שלו. עד שזו תישאר “בחיים”, אפשר שהיא תהיה מונחת על פינת העבודה של העובדים אשר השתתפו בסדנה ותזכיר לחבר’ה שהיו שם, את החוויה.

אולי יעניין אותך