לימודי ניפוח זכוכית בירושלים

אחד מתחומי האמנות אשר נחשבו עד לא מזמן לנחלתם הבלעדית של אמנים נישתיים אשר עובדים בחדרי סטודיו מותאמים הוא תחום ניפוח הזכוכית שכן מדובר בתחום אשר דורש מכשור מורכב של חימום לטמפרטורות גבוהות ביותר על ידי מבערים מותאמים. הסטודיו לניפוח זכוכית של אמנית הזכוכית יעל ולך מנגיש את התחום ומאפשר לכל אחד, החל מגיל 8 ומעלה, ללא כל ניסיון ורקע בתחום, ללמוד את המלאכה, להכיר את המכשור ואופן השימוש בו, לדעת לבחור את סוגי הזכוכית המתאימים, לשלב צבעים וסגנונות, לעצב את הזכוכית לאחר המסתה ולהנות ממוצר מיוחד פרי יצירתו של המשתתף כבר מהשעור הראשון בקורס. הסטודיו של יעל ולך מציע סדנה מקוצרת בת שעתיים- שלוש בה ינתנו הסברים והדגמות מלאים של העבודה וכן יתנסה כל אחד מהמשתתפים בעבודה בפועל בתפעול מבער, חימום זכוכית ויצירת אלמנט זכוכית או לחילופין קורס ניפוח זכוכית מעמיק בן 10 מפגשים של שעתיים וחצי כל אחד, בו ילמד כל משתתף את רזי שיטת ניפוח הזכוכית, יעבוד כל משתתף על עמדת עבודה אישית ויצור לעצמו מספר אלמנטים מרשימים אשר הוא עצמו יבחר, יעצב, יתיך וינפח.

יום כיף מיוחד ויצירתי הסדנא לניפוח זכוכית אשר מוצעת בסטודיו של יעל ולך נחשבת לאחת האופציות המיוחדות, היצירתיות והמעניינות ביותר ליום כיף ירושלמי, מדובר על מס’ שעות של חוויה אחרת, כזו שתאפשר לכל אחד מהמשתתפים ליצור בעצמו, עם הידיים, אלמנט מיוחד, פרי יצירתו על כל שלביה החל משלב בחירת האלמנט, דרך בחירת הצבעים והשילובים האפשריים, דרך שימוש במבערים וחימום הזכוכית עד שהיא מגיעה לטמפרטורה המתאימה לניפוח ועיצוב ועד לקבלת המוצר המוגמר. בסופו של יום הכיף בסדנא לניפוח זכוכית יצא כל משתתף עם מוצר ייחודי שהוא עצמו הכין, כך שהמשתתפים יצאו נשכרים פעמיים- האחת היא חווית הסדנא עצמה אשר מאפשרת ביטוי עצמי ויצירה מהנה והשנייה היא קבלת מוצר זכוכית ייחודי.

קורס ניפוח זכוכית- למידת התחום בהנאה מלאה אם הינכם מעוניינים להכיר את תחום ניפוח הזכוכית לעומק, לדעת להכין אלמנטים גדולים ומורכבים, להשתמש במבערים בצורה מקצועית ולייצר מוצרי זכוכית פרי דימיונכם האישי, תוכלו להצטרף לקורס המעמיק לניפוח זכוכית בסטודיו של יעל ולך המוביל בתחום ולקבל את כלל הכלים והידע הנדרש ליצירה איכותית ומרשימה. במסגרת הקורס המעמיק תכירו את כלל המכשור הנדרש ואופן השימוש בו, תתנסו ביצירה של כלים גדולים ומורכבים כגון קערות, פמוטים, חיות מניטוריות, תכשיטי זכוכית ועוד שלל אלמנטים מיוחדים אותם ניתן לעשות ולייצר מזכוכית. הסטודיו של יעל ולך ממוקם בבית אות המוצר הסמוך למתחם התחנה בירושלים ומאפשר להנות מחוייה אותנטית מהנה ובלתי נשכחת של סדנת אומנות בירושלים אשר הינה מרגשת ומהווה פתח לביטוי יצירה מוחשית ויצרית.

אולי יעניין אותך